Duben 2008

Kavan

27. dubna 2008 v 19:07 | misa.revange |  Kavan

Kavan Smith foto

27. dubna 2008 v 19:00 | misa.revange |  Kavan

Kavan Smith

27. dubna 2008 v 18:45 Herci
Kavan Smith se narodil 6. května 1970 v Edmontonu v Kanadě jako Kavan Joel Smith. Jeho matka se jmenuje Julie Hawk. Jako dítě byl vynikající ve sportu, oblíbil si fotbal a bojová umění. Když byl starší, našel v sobě talent k hraní a krátce studoval ekonomiku, dostal titul v hraní na Mount Royal College. Předtím, než šel k filmu, pracoval v divadle. Jako herec ve Vancouveru hrál v sci-fi seriálech. Hrál pět různých rolí v pěti různých epizodách v uznávaném seriálu Krajní meze. Brzy poté hrál amerického pilota v Misi na Mars Briana DePalmy. Pak ztvárnil roli majora Lorna v Stargate: SG1 a tato role se vrátila v Stargate:Atlantis o tři roky později. Jeho nejoblíbenější epizodou je "Runner." Hraje také v seriálu 4400 - agenta Garrity.

Torri Higginson

27. dubna 2008 v 16:02 Herci
Torri Higginson se narodila 6. prosince 1966 v Burlingtonu, Ontario v Kanadě.Torri je jedna z předních kanadských hereček. proslavila se filmem Anglický pacient, kde hrála postavu Mary. Narodila se v Burlingtonu, v Ontariu. Podílela se na krátkém filmu Fotografova žena, jako hvězda i produkční, aby dodala odvahu mladým filmovým tvůrcům. Působila v televizi, kde hrála v mnoha seriálech a filmech. Nejznámější z nich jsou televizní filmy Žena z Windsoru, Rodinné obrázky a film Williama Shatnera Tekwar, kde si zahrála roli krásné vědecké pracovnice Beth Kittridge. Její nejznámější filmy jsou Jungleround, Memory, Airbone a již zmiňovaný Anglický pacient. Hrála také v mnoha divadelních inscenacích. Za zmínku stojí Three Tall Woman, The Mill of Floss a Well Done. Torry Higginson je také velikou cestovatelkou. Nejraději navštěvuje exotické země. Vystoupala na horu Sinaj v Egyptě, navštívila severní Thajsko, kde procestovala hornatý kraj Chiang Mai a mnoho dalších. Má ráda zvířata, vlastní kočku a psa.
Nejvíce ji proslavila role Dr. Elizabeth Weir v sci-fi seriálu Hvězdná Brána Atlantis.

Rachel Luttrell

27. dubna 2008 v 15:55 Herci
Rachel Luttrell se narodila 19.1.1971 v Tanzanii ve východní Africe. Má tři sestry. V jejich pěti letech se její rodina odstěhovala do Kanady. Pochází z hudebně uznávané rodiny.Je dobrou herečkou,zpěvačkou i tanečnicí.Učila se balet na Russian Academy Ballet School a hru na piano v The Royal Conservatory of Canada.Její filmografie: Stop Thief! "Stargate: Atlantis", Stargate Atlantis: Rising, Everyday Use, Impostor, Feast of All Saints, Joe's So Mean to Josephine, Personal Effects, Courage , From Stargate to Atlantis: Sci Fi Lowdown, Preview to Atlantis. Její první profesionální jevištní debut se odehrál ve hře Miss Saigon a následně účinkovala v "Kráska a zvíře". Nedávno vystudovala Shakespeara na Oxfordské univerzitě.
S manželem, Loydem Batemanem, má syna Cadena Dara Batemana,který se narodil 12. října 2007.

David Nykl

27. dubna 2008 v 15:47 Herci
David Nykl se narodil 7.2.1966 v Praze. Při okupaci Československa v roce 1968 se jeho rodina odstěhovala do Kanady.Nyklovi se usadili ve Vikroii BC, kde otec brzy našel práci jako stavební inženýr a jeho matka jako sestra. U Davida se začaly projevovat sklony k hraní, smysl pro humor a zájem o všechny druhy umělecké realizace - televizní reklamy (Adidas), školní představení a na vánoční show hrál na piano. Byl členem herecké a dokonce taneční třídy. Již od mládí vystupoval v televizi a vystudoval herectví na univerzitě ve Vancouveru. Hrál v řadě seriálů i divadelních her (například Čekání na Godota), často hostuje i v Praze, kde založil anglicky mluvící divadelní společnost "Misery Loves Company"("Bídu milující společnost")V současné době se plně věnuje televizní a filmové tvorbě ve Vancouveru a hraje v jeho zatím nejznámějším seriálu Stargate Atlantis.David Nykl se oženil v hradu v Dvořákově rodišti - Nelahozevsi v České republice.
Mluví plynule anglicky, česky, francouzsky a španělsky.

Radek Zelenka

27. dubna 2008 v 15:37 | misa.revange |  VIDEA
Paul McGillion

21. dubna 2008 v 11:10
Paul McGillion se narodil 5. 1. 1969 v Paisley ve Skotsku jako šestý ze sedmi dětí. Když mu byli dva roky, přestěhovala se jeho rodina do Kanady, kde Paul zůstal doteď. Během svého studia vystupoval v divadle. Zajímá se o různé sporty jako je např. freestyle nebo wrestling champion Paul studoval(zvětší části) a hrál i v divadle(zmenší části).. Jeho filmografie: Stargate Atlantis: Rising, Preview to Atlantis, Jack, The Deal, Thanksgiving Family Reunion, See Grace Fly, Lonesome Joe, A Guy Thing, Replicant, Love and Treason, NTSB: The Crash of Flight 323, My 5 Wives, Dangerous Attraction, "Skullduggery", Double Edged.
Spolu s Davidem Hewlettem, Kate Hewlett a Rachel Luttrel hraje v Davidově novém filmu ,,A Dog´s Breakfast"

Jason Momoa

21. dubna 2008 v 11:04 Herci
Model a herec Jason Momoa se narodil 1. srpna 1979 v Honolulu na Hawai, ale brzy se přestěhoval do Norwalku v Iowě. Později se vrátil studovat na Hawai, ale to netrvalo dlouho, protože mezinárodní designér Takeo odhalil tohoto herce a tím odstartoval jeho modelingovou kariéru.Jason vyhrál v roce 1999 soutěž "Hawaii's Model of the Year" a zůčastnil se v prestižní "Governor's Fashion Show".Byl také hostem "Miss Teen Hawaii USA" v roce 1999.Jason má rád horolezectví (na ledu), ježdění na kole (po horách), snowboarding, "long board skateboarding" a "roller hockey".Momentálně hraje v seriálu Stargate: Atlantis. Hrál v North Shore, Johnson Family Vacation, Tempted, Baywatch: Hawaiian Wedding a v seriálu Baywatch.

David Hewlett

20. dubna 2008 v 13:25 Herci
David Hewlett se narodil 18. dubna 1968 v Redhill, Surrey, ve Velké Británii, ale vyrůstal v Kanadě. Pravidelně se objevuje v seriálech Traders a Kung-Fu:Legenda pokračuje, hrál váhavého hrdinu Wortha ve filmu Kostka. Rozhodoval se mezi kariérou počítačového experta a herce, nakonec zvítězilo herectví. Už na chlapecké škole Svatého Jiřího se objevil v krátkých filmech spolužáka Vincenza Nataliho, budoucího režiséra filmu Cube.Po skončení školy se objevoval v hororech Darkside, Pin a dalších. Hostoval také v seriálech My Secret Identiti a Pátek 13. Později hrál ve filmu Where the Hearth Is režiséra Johna Boormanase spolu s hvězdnými herci Umou Thurman a Grispin Glover. Zahrál si i ve filmu Boa vs. Python. Jeho nejznámější role je v kanadském seriálu Traders, kde hraje Granta Janskyho. Získal dvakrát nominaci na cenu Gemini. V roce 1997 získal cenu Golden Sheaf pro nejlepšího herce za roli neurotického hlídače v Natalii. David Hewlet se v roce 2001 přestěhoval se svojí ženou Soo Garay do Los Angeles. V současnosti hraje jednu z hlavních postav v seriálu Stargate Atlantis.

Joe Flanigan

20. dubna 2008 v 12:48 Herci
Narodil se 5. ledna 1967 v Los Angeles, ale od šesti let vyrůstal na malém ranči poblíž města Reno. Jeho rodiče (John a Nancy) stále žijí v místě jeho dětství.
Od 14-ti let navštěvoval Joe internátní školu v Kalifornii. Během studia si zahrál Stanleye Kowalskiho ve školní produkci hry "A Streetcar Named Desire". Titul v oboru historie získal na univerzitě v Coloradu, tam se také objevil ve známé Shakespearově hře "Coriolanus." Během prvního roku studia na vysoké škole se zúčastnil programu vzdělávání mládeže v cizině, což mu umožnilo roční studijní poby v Paříži. Po ukončení studií vystřídal mnoho zaměstnání - od bankovnictví až po politiku, ale v žádné z těchto činností nenašel uspokojení. Tou dobou žil v New Yorku a jeho sousedem byl herec, který Joea dlouho přesvědčoval, aby se dal na hereckou dráhu také. Joe se nechal přesvědčit a vystudoval herectví v Newyorském "Neighborhood Playhouse".
První herecká zkušenost byla v reklamě. V roce 1994 dostal svou první "opravdovou" roli v miniserii NBC RODINNÉ ALBUM. Joe si později dokonce zahrál po boku George Clooneyho v seriálu "SISTERS" a o objevil se i v seriálu "FIRST MONDAY". Dále hrál epizodní role v seriálech "BIRDS OF PREY", "JUDGING AMY" a stejně tak v "MURPHY BROWN", kde si zahrál Murphyina obdivovatele Scotta. Flanigan také opakovaně hrál v seriálech "PROVIDENCE", "CUPID" a "DAWSONŮV SVĚT". Také hrál hlavní role v počtu televizních pilotech včetně THE PRECINCT, SHERMAN´S MARCH, THE FORCE, MAN-MADE, CLUB PRADISE a 111 GRAMERCY PARK.
Joe nesnáší plavby lodí - toho se týká i jeho nejhorší noční můra - uvíznutí na lodi. Kromě herectví si Joe vyzkoušel i profesi lyžaře a stále je nejraději venku. Jeho oblíbené aktivity jsou lyžování, horolezectví, surfing, tenis, cyklistika v horách a jízda na koni. Joe je ženatý s Katherine Flanigan, společně mají dvě děti. Nyní žijí ve Vancouveru, kde Joe momentálně hraje v jeho prozatím nejúspěšnějším seriálu STARGATE: ATLANTIS, mimo hraní také napsal epizodu Epiphany pro druhou sérii tohoto sci-fi seriálu