Březen 2008

Samantha Carterová

13. března 2008 v 17:16 Postavy Atlantis
Samantha Carterová je expertem na Hvězdnou Bránu a technologie s ní spojené. Během první mise na Abydos zůstala na Zemi a studovala Bránu, její mechanismy a materiály, z kterých se skládá. Carterová jako první spekulovala o tom, že musí existovat celá síť Bran vedoucích i na jiné planety, proč by jinak bylo na Bráně 39 symbolů. Bohužel žádná z kombinací, kterou vyzkoušeli nefungovala... Po uzavření projektu Hvězdné Brány byla přidělena na jiné vojenské úkoly. Po znovuotevření projektu byla povolána a stala se členkou týmu SG-1.
Je svobodná, bezdětná, její matka zemřela a její otec je generál Jacob Carter. Ten byl smrtelně nemocný, měl leukémii, avšak po spojení s Tok´rou Selmakem se stal prostředníkem mezi Tok´ry a Zemí. Do Sam vstoupila Tok´ra Jollinar a určitou dobu v ní pobývala. Sam má díky tomuto spojení její vzpomínky. Díky tomu se stala prostředníkem mezi lidmi a Tok´ry a pomohla s nimi navázat kontakt. Později byla povýšena na majora, a poté na plukovníka.
Později nastoupila na místo Elizabeth Weirové na Atlantis.

Elizabeth Weirová

13. března 2008 v 17:15 Postavy Atlantis
Doktorka Elizabeth Weirová je vedoucí Atlantské expedice.Dříve vedla i SGC, nicméně byla převelena na Antarktidu do Antické základny.Elizabeth je zkušená politička a vyjednávač.Jednou byla v jejím těla mimozemská duše, která přežila celých 10 000 let ve stázi.Elizabeth byla také napadena mimozemskými nanity, které jí do těla vpravil Asuřan Niam.Elizabeth je velice schopná vůdkyně a stále prosazuje aby Atlantis nebyla vojenská operace.Něž odešla do Galaxie Pegasus měla na Zemi přítele Simona.Nicméně ten ji po dlouhém roce opustil.Dr. Weirová se často neshoduje s názory,Johna Shepparda, který chce řešit věci okamžitě a nemyslí na možné následky, jež může svým chováním a jednáním způsobit. Často také musí učinit těžká rozhodnutí, ať již provádění pokusů na Wraithech, vypnutí štítu na Bráně, když není úplně jasné, zda na základnu nepronikne i nepřítel nebo přijmutí uprchlíků. Dr. Elizabeth Weirová si v galaxii Pegasus vede velice dobře, cení si práce každého člověka na základně a snaží se, aby se jednoho dne celá galaxie osvobodila od nadvlády Wraithů.

Steven Caldwell

13. března 2008 v 17:11 Postavy Atlantis
Plukovník Steven Caldwell, plukovník letectva Spojených Států,je velitelem druhé hvězdné válečné lodě Daedalus, která slouží jako spojení mezi Zemí a vzdáleným městem Atlantis.
Caldwell usiloval o vedení nad Atlantis a kdyby nebyla dr. Weirová pod protekcí prezidenta, tak se nejspíš stal velitelem města.Poprvé do Atlantidy dorazil v době, kdy bylo město v těžkém obležení wraithskými mateřskými loděmi. Díky asgardským teleportačním zařízením a naquadahovým hlavicím Mark 8, se podařilo nejen zbylou loď zneškodnit a odvrátit tak jistou záhubu, ale i zachránit majora Shepparda.Jednou měl v sobě Goa'ulda,který se pokusil vyhodit město do povětří,nakonec mu ho Asgardi vyndali a je pořád kapitánem Deadala. Caldwell ještě velel misi, která měla za cíl pokusit se zachránit ztracenou loď Antiků.Caldwell je velice striktní muž dodržující pravidla armády a tak jen obtížně vychází vstříc doktorce Weirové. Při pobytu na Atlantidě převyšuje hodností majora Shepparda, což dává dost často najevo.

Evan Lorne

13. března 2008 v 17:08 Postavy Atlantis
Postava Lorna,která se objevila i v SG-1,byla o tři roky později oživena ve Stargate Atlantis.Major Lorne je druhý ve vojenském řetězu velení po Sheppardovi,umí být velmi silný a horlivý,když musí,ale když se věci uklidní,dokáže být uvolnění a brát to s humorem.Jeho matka byla učitelkou výtvarné výchovy a sám Lorn má talent na malování.Vlastní také ATA gen.