Únor 2008

Aiden Ford

24. února 2008 v 16:04 Postavy Atlantis
SGA-18-022.jpg
Aiden je členem Sheppardova týmu a přítelem Shepparda. Miluje výbušniny, hlavně granáty, a v tomto oboru je doslova expert. Poručík Ford se vydal se společně s Sheppardem zachránit lidi, které unesli Wraithové, byl napaden osvobozeným energetickým tvorem, který mu způsobil menší popáleniny, podobné zásahu elektrickým proudem, "zachránil" dr. McKaye od dvou otravným dětí, které ho rušily při práci a lezli mu na nervy. Při bouři se s Teylou a dr. Beckettem vydal pomoci Sheppardovi, Weirové a McKayovi, kteří byli přepadeni rasou Geniů. Spolu s dalšími letěl zachránit Shepparda a McKaye, kteří ztroskotali na planetě poblíž Atlantis s jedním přeživším Wraithem. Byl nakažen uniklým smrtícím nanovirem a také pomáhal s natáčením osobních vzkazů členů expedice pro jejich rodiny na Zemi.Poručík Ford byl při útoku Wraithů na město napaden Wraithem, který se na něm začal krmit, ale při výbuchu granátu zahynul. Fordův krevní oběh tak byl zaplaven enzymem, který Wraithové dodávají lidem do těla, aby nezemřeli okamžitě. Aiden tak vydržel asi hodinu v oceánu než byl nalezen. Ale enzym měl účinky na jeho myšlení i chování, a tak Ford ukradl puddle jumper a opustil Atlantis.

Dr. Carson Beckett

24. února 2008 v 15:58 Postavy Atlantis
SGA-18-006.jpg
Doktor Carson Beckett je na Atlantis hlavním doktorem.Carson má v sobě také ATA gen, ale není tak silný jako u Johna Shepparda a tak Carson robí u Antických zařízení spíše trable.Jednou málem sestřelil Antickou střelou Johna Shepparda a Generála O'Neilla.Carson také vyrobil retrovirus, který potlačí Wraithskou DNA apřemění Wraitha na člověka.Retrovirus ovšem ještě není ve finální fázi a tak se musí pravidelně podávat určité dávky. Beckett je velice důležitým a nepostradatelným členem expedice. Již mnohokrát zachránil životy mnoha lidem - ať už z expedice či z jiných světů. McKayovi, který se předávkoval wraithským enzymem, dvakrát Johnu Sheppardovi - když byl napaden eratruským broukem a tehdy, když se nakazil Beckettovým retrovirem. Za záchranu svého života mu také vděčí Ronon Dex, kterého postřelila dr. Weirová ovládaná cizím vědomím. Ronanovi také odstranil z jeho zad sledovací zařízení, které mu voperovali Wraithové. Carson též zachránil několik lidí z rasy Geniů, kteří byli ozáření při výrobě atomových bomb. Carson Beckett paří k nejlepším lékařům, a proto si dr. Weirová nemohla vybrat do své expedice nikoho lepšího a kvalifikovanějšího než právě jeho.
Když odnášel výbušný nádor pyrotechnikovi, nádor vybouchnul a Carsona to zabilo.

Dr. Radek Zelenka

24. února 2008 v 15:37 Postavy Atlantis
Dr. Radek Zelenka je postava českého vědce a účastníka mezinárodní expedice do města antiků Atlantidy. Mluví jako všichni v seriálu anglicky, ale občas, při rozčilení nebo jen pro sebe řekne něco česky. Je jedním z předních vědců expedice a jeho oborem se stala antická technologie. Velmi dobře ovládá systémy Puddle Jumperů, ale i ostatní antické přístroje. Je respektován ostatními vědci, dokonce i Dr. McKayem, kterému zachránil život poté, co jeden z Puddle Jumperů uvízl v bráně. Mimo to také pomohl zabezpečit město Atlantis před ničivou bouřkou. Dále objevil mechanismus otevírání hangáru Puddle Jumperů a senzory pro zkoumání hlubokého vesmíru. Bohužel nedisponuje genem antiků a gen pro ovládání některých technologií antiků se neujal ani genovou terapií. Byl nakažen nanoviry, kteří způsobují halucinace a následně smrt. Naštěstí nanoviry byly zničeny elektromagnetickým pulsem, a tak Zelenka může dál na Atlantidě objevovat nové technologie a zachraňovat životy …

Teyla Emmagan

24. února 2008 v 15:29 Postavy Atlantis
SGA-18-007.jpg
Teyla je mimozemská žena, která pochází z galaxie Pegasus.John Sheppard si ji tedy vyžádal ve svém týmu, jelikož zná mnoho světů v této galaxii.Je to velice schopná bojovnice, která umí zacházet jak s palnými zbraněmi, tak se zbraněmi na blízko.Teyla je vůdce Athosianského lidu, který přežívá na pevnině poblíž Atlantis.Protože na ní Wraithové dělali před pár lety pokusy, má v sobě část jejich DNA.Dokáže vidět jejich očima a číst jejich myšlenky.Dokáže také vycítit Wraithy na několik kilometrů.Teyla také díky odposloucháváním Wraithské komunikace zjistila, že se Wraithové chtějí dostat z Atlantis na Zemi a že poletí kolem satelitu, který by je mohl v jejich postupu zastavit. Sdělila také Wratihům, že se expedice chystá zničit město (i když to bylo jen nahrané), aby tomu Wraithové uvěřili. Díky svým schopnostem si Teylu Sheppard vybral do svého týmu, který prozkoumává světy v celé Paegasově galaxii. Teyla často pomáhá mnoha lidem, zvláště svým i v těch nejtěžších situacích a bylo pro ni těžké, když se od svého lidu musela odloučit a připojit se k Shepově týmu. Teyla totiž věří, že je tak by se jednou mohla celá galaxie zbavit nadvlády Wraithů.

Ronon Dex

24. února 2008 v 15:24 Postavy Atlantis
Ronon Dex je štvanec, kterému Wraithové implantovali do zad naváděcí zařízení a lovili ho.Dlouhých sedm let před nimi musel Ronon utíkat, dokud ho nepotkal Atlantský tým a John Sheppard mu nenabídl místo v jeho týmu.Je to velice schopný bojovník, který se specializuje na boj se zbraní.Ovšem když se mu někdo postaví do cesty, dokáže ho hravě položit i beze zbraně.Ronon pochází z planety Sateda, kde byl členem elitní stráže.Měl zde svoji ženu, nicméně po útoku Wraithů na jeho planetu zde nezbylo Rononovi nic, co by za něco stálo a tak se rozhodl zbavit Galaxii Pegasus všech Wraithů.Sheppard nechal přivolat dr. Becketta z Atlantis a ten mu ono sledovací zařízení úspěšně odstranil. Ronon pak opustil planetu a odešel na Atlantis. Po nějaké době z něj pplk. Sheppard udělal člena svého teamu a Ronon tak nahradil poručíka Forda.
Dr. Weirová nechala na adresu planety, kterou jim Ronon dal, poslat sondu. Ta však zjistila, že planeta byla zcela zdevastována Wraithy a že na planetě nejsou žádné známky života - lidé na ní byly zcela vyhlazeni. Když ale s Teylou navštíví rasu Balkanů zjišťuje, že není jediným, kdo přežil. Než jeho město na Satedě padlo, více než 300 lidí se ukrylo v krytech západně od města. Po odchodu Wraithů již nebylo co zachraňovat, a tak všichni odešli na různé planety.Ronon byl také spolu s ostatními členy Sheppardova týmu unesen por. Fordem a byl mu naočkován wraithský enzym. Ronon byl také postřelen dr. Weirovou, která v sobě měla cizí vědomí.

Dr. Rodney McKay

24. února 2008 v 15:20 Postavy Atlantis
308_7.jpg
Doktor Rodney McKay je výborný vědec, který se specializuje na Antickou technologii.Rodneyho jsme mohli vidět již dříve v seriálu Stargate SG-1, kde tehdy ještě s majorem Carterovou pracoval na různých problémech.Později byl přeložen do Antické základny na Antarktidě.Rodney dokáže být velice arogantní, ale v případě blížící se smrti dokáže zázraky.Jednou byl uvězněn v potápějícím se Puddle Jumperu a musel si sám poradit, jak se z toho dostat.Rodney je smrtelně alergický na Citrusové plody. McKay často pracuje s dr. Zelenkou, kterému již mnohokrát vděčí za záchranu svého života - když se v uperu zaklínil v Bráně, nebo když se jumperem zřítil do oceánu. A za záchranu života vděčí také dr. Beckettovi, který mu velice pomohl, když se předávkoval wraithským enzymem. Rodney byl jedním z lidí, který nevlastnil antický gen a tudíž se s touto záležitostí nikdy nedokázal vyrovnat. Byl proto prvním lidským subjektem, který podstoupil Beckettovu genovou terapii, při níž mu byl gen "implantován". McKay tak může ovládat antické technologie stejně jako Sheppard nebo Beckett. I když je Rodney McKay neustále otravný a neuplyne dne, kdy by se před ostatními stále nevychvaloval, je nepostradatelným členem expedice i Sheppardova týmu. Vyčítal si smrt Carsona Becketta, ale ten mu řekl, že to není jeho chyba.

STARGATE ATLANTIS

23. února 2008 v 20:51 | misa.revange |  OSTATNÍ..:-)
Stargate Atlantis je velké nové dobrodružství s novým týmem v prostředí Stargate a navazuje na seriál Stargate SG-1. Respektivě na poslední dvě epizody ze sedmé sezony. V tomto seriálu je nalezeno bájné ztracené město Antiků - Atlantis. Toto město se před miliony let nacházelo v Antarktidě, ale Antikové kvůli postupujícímu ledu ze Země odletěli spolu s městem Atlantis. Při prozkoumávání základny, kterou Antikové zanechali na místě, kde dříve bylo to město se zjistí, že Atlantis se nenachází v naší galaxii, ale ve vzdálené malé galaxii, jménem Pegasus. Tam objeví město Atlantis, které je jedním velkým ostrovem. Antikové toto město schovali před jejich velkým nepřítelem Wraithy pod vodu. Po příchodu týmu se město zase vynoří zpět na hladinu. Ve městě naleznou úžasné technologie. Včetně lodí, přezdívkou se nazývají "puddle jumper", které jsou schopny cestovat skrz Stargate. Atlantis se stane pro tým novým stanovištěm Město je poháněno třemi ZPM generátory a před útokem jej chrání silný štít. Atlantis má dokonce i svou vlastní Stargate, která je chráněná silovým polem, které je podobné Iris na pozemské Stargate.Stargate v Pegasově galaxii jsou odlišné od těch co známe. Vypadají modernější. Stargate má modré chevrony. Vytáčení adresy trvá velice, krátce, protože se vnitřní kruh otáčí rychleji. Samozřejmě, že na bráně jsou i jiné symboly, které jsou bílé. Jednotlivé hvězdy souhvězdí znázorňují tečky, které jsou navzájem spojeny do souhvězdí.

Podplukovník John Sheppard

23. února 2008 v 20:48 Postavy Atlantis
Podplukovník John Sheppard (dříve major) se k expedici Atlantis připojil náhodou, když vezl Generála O'Neilla na Antickou základnu na Antarktidě.Zjistil, že má velice vzácný ATA gen, který mu umožňuje využívat Antické technologie.Dr. Weir si jej tedy vyžádá a on vyráží s expedicí obydlet Atlantis.Po smrti Plukovníka Summera se na Atlantis stává vojenským velitelem a je povýšen na Podplukovníka, aby mohl tuto funkci dále zastávat.Je to výborný bojový pilot, který má na Atlantis nejsilnější ATA gen.Jednou se mu přisál na krk Eraturský brouk, který z Johna vysával jeho životní energii. John zde byl na prahu smrti.Velice si rozumí s Elizabeth, která vede expedici a mnohokrát dává na jeho rady.John byl také na 8 měsíců uvězněn v antickém zařízení, kde plynul čas několikanásobně rychleji. Dokonce byl nakažen retrovirem, který začal pomalu měnit jeho DNA, ale tento proces se nakonec podařilo zvrátit. John Sheppard někdy nedůvěřuje velení dr. Weirové a jedná na vlastní pěst. Dokonce si pojmenoval antickou loď z GateShip (McKayův název) na puddle jumper. Je neobyčejně chytrý a vynikající pilot. Mnohokrát nasadil svůj život, aby zachránil nejen členy svého týmu, ale i životy ostatních.

Cameron Mitchell

10. února 2008 v 19:31 Postavy
Stargate SG-1, Ben Browder
Cameron Mitchell, hrdina vzdušného souboje z Antarktidy, je povolán do SGC. Základna má nového velitele generála Hanka Landryho, který vystřídal generála Jacka O'Neilla. Mitchell se domnívá, že bude zařazen do týmu SG-1 a je překvapen, když mu Landry sdělí, že má být nejen členem SG-1, ale přímo jeho velitelem. A aby toho překvapení nebylo málo, Landry ho informuje o tom, že tým SG-1 se rozpadl. Mitchell je zklamán, protože o místo požádal právě proto, aby mohl pracovat s členy týmu SG-1. Mitchell se ovšem jen tak lehce nevzdává a snaží se trojici bývalých členů SG-1 přemluvit, aby se vrátili zpět do týmu. Bezvýsledně. Každý z nich má dost jiné práce. A právě tehdy přichází do SGC Vala Mal Doran s tím, že ví, kde je na Zemi ukrytý antický poklad a jejich technologie. Nakonec se mu podaří dát celý tým SG-1 opět dohromady. V jednom díle naznačil, že jeho velení v SG-1 je na houby, protože Daniel je civilista, Vala a Teal'c emzáci a Sam má stejnou hodnost.

Teal´c

10. února 2008 v 19:24 Postavy
Stargate SG-1, Christopher Judge
Teal'c je Jaffa, což je národ sloužící Goa'uldům. Poté co pomohl týmu SG-1 utéci z Chulaku, stal se členem týmu SG-1. Poskytuje tak týmu důležité informace a znalosti o světech, které navštívil a o Goa´uldech. Teal´c je velmi loajální a dobrý bojovník. Za to, že se postavil Apophisovi byl nazván Šolvou = zrádcem a vyhnancem. Teal´c v sobě nosí mladého Goa'uldského symbionta, díky kterému je imunní na většinu nemocí, rychle se uzdravuje a žije dlouhým životem. Přestože vypadá, že mu je 30-35 let je mu ve skutečnosti více jak 90 let.
Teal'c byl prvním mužem Apophisovy Hadí stráže. Všechny události, kterým byl svědkem pod velením Apophise ho velmi mrzí. Doufá, že se mu podaří napravit některé vykonané křivdy a že se mu podaří osvobodit Jaffy z otroctví. Na Chulaku zůstala jeho žena Dry-auc a syn Rya'c. Z počátku zde žili jako vyhnanci do okamžiku kdy se Dry-auc opět neprovdala (v domnění, že je Teal´c mrtev) za Teal´cova přítele Fro´taca. Rya´ca však unesl Apophis a tak ho musel Teal´c přijít osvobodit. Rya´c měl však vymytý mozek a měl zničit zemi nákazou. V tom mu bylo zabráněno a posléze byl opět přiveden k normálu. Po těchto zkušenostech ukryl Teal´c svou rodinu na planetu Země Světla. Velkým přítelem a bývalým učitelem Teal´ca je Bra-tac.

daniel

10. února 2008 v 10:47 Fotky Daniel