ZERO HOUR ( Nultá hodina )

13. října 2007 v 13:10 |  Nejlepší díly Stargate
Zero hour - Nultá hodina
Na Jacka čeká v kanceláři Mark Gilmore, analytik, který posledních 8 let strávil u CIA a má Jackovi dělat asistenta. Jelikož ho přidělil generál Hammond, Jack mu podá ruku a hned ho přivítá v SGC. SG-1 žádá na briefingu, aby mohli jít prozkoumat planetu, kterou Baal ještě neobjevil. Na planetě by mohlo zůstat něco po Anúbisovi. Mezitím se kytka, kterou přinesla SG-8 ze své poslední mise, pořádně rozrostla. Z 20 minut se ze semínka stala kytička a bude to postupovat ještě rychleji.
Mezitím na planetě - Sam nařídí, aby SG-3 zůstala u brány. Plukovníku Reynoldsovi se to sice nelíbí, ale poslechne rozkat. Sam, T a Danny mají od jaffů nějaké zařízení, které by jim mělo pomoci dostat se na Anúbisovu bývalou tajnou základnu. Zkoušejí ho aktivovat, ale pořád nic. Až za chvíli je kruhy přenesou někam pod zem.
Ozve se Baal, že prý chce aby mu vydali Camuluse. Camulus říká, že jediný důvod, proč ho může Baal chtít je, že se kdysi před Vládci soustavy vychloubal, že zná planetu, na které je mocný stroj vyrobený Antiky. Jackovi se na tom něco nezdá, ale slíbil mu, že když tam něco najdou, pustí ho. Jack je ochoten vydat Camuluse Baalovi, ovšem ta kytka, kterou Lee tak nadšeně zkoumá, se jaksi dosti rozroste, že se dostala do zdí a nabourala elektrickou a komunikační síť, takže nemůžeme vytáčet. Všichni tam proto pochodujou v ochranných oblecích, ale nakonec se to podaří a Camulus může odejít a Jack se těší, že bude mít SG-1 zpátky. Když už je Camulus na odchodu, volá do řídící místnosti doktor Lee, že tohle musíme vidět! Camuluse zavedou zpátky do cely. Doktor Lee nám ukazuje ZPM a něco na něm nesedí. Takže ZPM byla nastražená bomba. Jack na Camuluse uhodí a ten se přizná, že nevěděl, k čemu to je, tak si s tím trochu pohrál. Jack Camulusovi nabídne, že mu dá tu jeho bombu ve formě ZPM, ať s tím zničí Baala. Camulus souhlasí a odchází s SG-3 na planetu, kde ho mají předat Baalovi a dostat za něj výměnou SG-1. SG-3 se ale nakonec vrátí sama.
Jack už přes 2 dny nespal a tak když už je na odchodu ze základny, rozezvučí se v SGC alarm. Kód SG-1. Jack váhá. Nemůže kvůli předpisům otevřít iris. SG-1 byla v nepřátelském zajetí a nemůže ověřit, že je to jejich kód. Jack nakonec nechá otevřít iris. Takže Baal si z něho jenom vystřelil. Sam pak ještě mluví s Jackem, že si četla ještě zprávu doktora Leea a že podcenil účinky výbuchu. Prý by to mohlo zničit celou Sluneční soustavu a že Baal je dostatečně chytrý na to, aby to zjistil také a pokusil se nás zničit.Jack se jen tak usměje a řekne jí, že na to myslel a proto dal Camulusovi vybité ZPM.
Mark Gilmore přijde za Jackem, a řekne mu, že tady byl jako civilní dohled nad Jackem. Jack řekne, že o tom věděl, že mu to řekl generál Hammond. Reynolds svolal lidi z týmů do prostoru brány, aby Jack viděl, že za ním stojí. Jack také psal dopis generálu Hammondovi do Washingtonu, že to nezvládá a proto chce rezignovat. Nakonec to neudělal.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama