Říjen 2007

ZERO HOUR ( Nultá hodina )

13. října 2007 v 13:10 Nejlepší díly Stargate
Zero hour - Nultá hodina
Na Jacka čeká v kanceláři Mark Gilmore, analytik, který posledních 8 let strávil u CIA a má Jackovi dělat asistenta. Jelikož ho přidělil generál Hammond, Jack mu podá ruku a hned ho přivítá v SGC. SG-1 žádá na briefingu, aby mohli jít prozkoumat planetu, kterou Baal ještě neobjevil. Na planetě by mohlo zůstat něco po Anúbisovi. Mezitím se kytka, kterou přinesla SG-8 ze své poslední mise, pořádně rozrostla. Z 20 minut se ze semínka stala kytička a bude to postupovat ještě rychleji.
Mezitím na planetě - Sam nařídí, aby SG-3 zůstala u brány. Plukovníku Reynoldsovi se to sice nelíbí, ale poslechne rozkat. Sam, T a Danny mají od jaffů nějaké zařízení, které by jim mělo pomoci dostat se na Anúbisovu bývalou tajnou základnu. Zkoušejí ho aktivovat, ale pořád nic. Až za chvíli je kruhy přenesou někam pod zem.
Ozve se Baal, že prý chce aby mu vydali Camuluse. Camulus říká, že jediný důvod, proč ho může Baal chtít je, že se kdysi před Vládci soustavy vychloubal, že zná planetu, na které je mocný stroj vyrobený Antiky. Jackovi se na tom něco nezdá, ale slíbil mu, že když tam něco najdou, pustí ho. Jack je ochoten vydat Camuluse Baalovi, ovšem ta kytka, kterou Lee tak nadšeně zkoumá, se jaksi dosti rozroste, že se dostala do zdí a nabourala elektrickou a komunikační síť, takže nemůžeme vytáčet. Všichni tam proto pochodujou v ochranných oblecích, ale nakonec se to podaří a Camulus může odejít a Jack se těší, že bude mít SG-1 zpátky. Když už je Camulus na odchodu, volá do řídící místnosti doktor Lee, že tohle musíme vidět! Camuluse zavedou zpátky do cely. Doktor Lee nám ukazuje ZPM a něco na něm nesedí. Takže ZPM byla nastražená bomba. Jack na Camuluse uhodí a ten se přizná, že nevěděl, k čemu to je, tak si s tím trochu pohrál. Jack Camulusovi nabídne, že mu dá tu jeho bombu ve formě ZPM, ať s tím zničí Baala. Camulus souhlasí a odchází s SG-3 na planetu, kde ho mají předat Baalovi a dostat za něj výměnou SG-1. SG-3 se ale nakonec vrátí sama.
Jack už přes 2 dny nespal a tak když už je na odchodu ze základny, rozezvučí se v SGC alarm. Kód SG-1. Jack váhá. Nemůže kvůli předpisům otevřít iris. SG-1 byla v nepřátelském zajetí a nemůže ověřit, že je to jejich kód. Jack nakonec nechá otevřít iris. Takže Baal si z něho jenom vystřelil. Sam pak ještě mluví s Jackem, že si četla ještě zprávu doktora Leea a že podcenil účinky výbuchu. Prý by to mohlo zničit celou Sluneční soustavu a že Baal je dostatečně chytrý na to, aby to zjistil také a pokusil se nás zničit.Jack se jen tak usměje a řekne jí, že na to myslel a proto dal Camulusovi vybité ZPM.
Mark Gilmore přijde za Jackem, a řekne mu, že tady byl jako civilní dohled nad Jackem. Jack řekne, že o tom věděl, že mu to řekl generál Hammond. Reynolds svolal lidi z týmů do prostoru brány, aby Jack viděl, že za ním stojí. Jack také psal dopis generálu Hammondovi do Washingtonu, že to nezvládá a proto chce rezignovat. Nakonec to neudělal.

NEW ORDER I. A II. ( Nový řád )

13. října 2007 v 12:56 Nejlepší díly Stargate
New order - Nový řád
Po Anúbisově útoku se ocitáme v SGC, kde se řeší otázka, co bude dál. Státy projednávají, jestli dovolí USA zkoumat Antarktidu, protože ta patří z části všem. Jack zatím musí zůstat ve stázi. Sam po dlouhém projednávání s Elizabeth letí s Teal´cem v nákladní lodi, které Jack upravil hypermotory k planetě, kde zmrazili Replikátory v dilataci času, protože ví, že je tam mohli udržet jenom po určitou dobu a Asghardi tu planetu budou sledovat, takže je tu velká šance, že se jim podaří s nimi spojit. Elizabeth a Daniel mezitím v SGC dostanou zprávu od Goa´uldů, že Vládci soustavy vyšlou svoje vyjednavače. Říkají, že když jsme porazili Anúbise, tak si Vládci soustavy rozdělili jeho území a vojsko rovným dílem, ovšem jeden z nich - Baal, to porušil a našel planetu, kde Anúbis vyráběl svoje Supervojáky a teď má nad nimi velkou převahu a poráží jejich vojska. Padne taky řeč o Asghardech, že jejich moc už není to, co bývala, a že by se Baal pokusil zaútočit na chráněnné planety - včetně Země. Elizabeth jim nemůže říct, že ji nemůžou použít nebo tak, protože by hned pádili domů a chtěli Zemi zničit sami, tak tu jejich nabídku odmítne a pošle je domů. Daniel si ovšem stihne přečíst zprávu, kterou jim poslali ostatní Vládci soustavy a nechá zavřít bránu. Vládci k nám poslali loď, aby vyzkoušeli naši zbraň. Loď nakonec nedorazí, protože ji Baal zničí. Camulus požádá o azyl
Sam s Teal´cem mezitím dorazí k Hale, ale slunce Haly se změnilo v černou díru a její gravitace jim začíná trhat plášť lodi a loď je na konec roztrhána na kusy, ovšem to už je Thor stačil přenést. Řekne jim, že Asghardi úmyslně uměle posilovali gravitační pole slunce, aby se zhroutilo v černou díru a nakonec planetu zničilo dříve, než se Replikátoři osvobodí. Thor zatím nemůže Jackovi pomoci, protože se musí vyřešit tenhle problém. Problém ovšem dosáhl celkem velkých rozměrů, protože se Replikátoři spojily v bloky a vytvořili loď, která se dostala z dilatace času a nejhorší na tom je, že ani sám Thor neví, jak to udělali. Loď letí k nim a vystřelí na ni jednu střelu. Ta pronikne pláštěm lodi a do lodi se dostane pár replikátorů. Sam a Teal´c je jdou postřílet, ovšem jeden replikátor Sam přenese na replikátorskou loď, která pak skočí do hyperprostoru. Na replikátorské lodi se mezitím Sam setká s Pátým, který ji mučí a nemůže jí zapomenout to, že ho tenkrát na Hale opustila. Replikátorská loď mezitím dorazí k Orille, kde na ni čekají už asghardské lodě, protože je Thor stačil informovat, že k nim míří. Ti loď zničí a všichni si myslí, že je Sam mrtvá. Asghardům se nepodařilo pochytat všechny části lodi a tak se nějací replikátoři dostanou na planetu a začnou se množit. Thor ví, že se nějací Replikátoři dostali na Orillu, proto se vydá k Zemi vyzvednout Jacka a propojí jeho vědomí s Danielem Jacksonem ( jeho nová loď ). Doufá, že antické znalosti v Jackově mozku jim dokáží nějak pomoci s Replikátory. Jack sestaví pomocí počítače zbraň a Thor ji pak dokáže zhmotnit. Jacka pak odpojí od počítače a antické vědomí z něho znovu vymaže. Vrací se zpátky k Orille a cestou vyzvednou jednoho replikátora z vesmíru. Thor propojí Replikátora s počítačem a zjistí zajímavé údaje. Najdou Sam. Thor mezitím upravuje zbraň, aby měla větší rozsah. Chce jí "očistit" celou planetu. Jack, Daniel a Teal´c nakonec Sam najdou a všechno je v pořádku.
Elizabeth oznámí Jackovi, že se stává velitelem SGC. Při slavnostní ceremonii má Jack krátký proslov i oznamuje, že Sam je povýšena do hodnosti plukovníka