Stargate : Archa pravdy

1. srpna 2007 v 20:48 | revange |  Filmy Stargate
Stargate: The Ark of Truth (Archa pravdy)

Valin manžel Tomin přežil a přijde za ní pro pomoc při zastavení Křížové výpravy, které kdysi bezmezně věřil. Tým letí nákladní lodí na Dakaru, na jejíž orbitě je orijská válečná loď. Na palubě zneškodní Priora, ale tím jsou zanechání bez možnosti válečnou loď pilotovat. Tomin je varuje, že další loď je nablízku, a tak se rozhodnou jí opustit a zanechat na orbitě, jelikož si nepřejí zabít kohokoliv na palubě. Tomin varuje Valu, že již brzo přijde Superbránou další vlna válečných lodí, jejichž primárním cílem bude Země. Patrně, od té doby, tým hledá Archu Pravdy, ale zatím nebyl úspěšný s jejím lokalizováním. IOA vysílá svého zástupce, Jamese Mereka, který je náhradou za Richarda Woolseyho, který je nyní svázán s Atlantis expedicí. On přišel, aby vyslechnul Tomina. Zanedlouho, se začne vyptávat na Mitchellovo rozhodnutí zanechat Orijsou válečnou loď na orbitě Dakary, místo toho, aby jí zničili. On poukazuje na to, že loď měla být eliminována, ale Mitchell říká, že na palubě byli lidé. Mitchell uvádí, že doufali, že nebudou muset zabít více křižáků, když už je jednou existence Archy objevena, ale zatím jí nenalezli. Merek připomíná Mitchellovi a Landrymu, že SGC by neexistovalo nebýt IOA a pak se jde pustit do vyslýchání Tomina.
Merek vyslýchá Tomina v malé místnosti, zatímco Vala, Mitchell a Teal'c to celé pozorují zpoza zrcadlových stěn místnosti. Tomin mu říká, že již řekl vše, co ví, ale Merek se snaží otřást s Tominem sérií mířených otázek, jako třeba kolik nevinných lidí osobně zabil při Křížové výpravě. Tomin bojuje s faktem, že následoval falešné bohy a Merek se pokouší ujistit, že mluví pravdu, místo toho aby je tahal za nos falešnými informacemi. Merek chce více informací o tom, jak se bránit proti útoku Ori.
Vala je pomalu hodně naštvaná na Mereka, jak vyhrožuje Tominovi. Až doposud se k němu chovali jako k hostovi, ale Merek se k němu chová jako k vězni. Tomin chce jít s Valou a jejím týmem pomoci jim zkontaktovat se s Anti-Ori podzemním hnutím a najít místo zvané "Ortus Mallum" (latinsky: místo původu), místo kde je pravděpodobně Archa ukryta a jejíž nalezení byl ukončilo válku s Ori. Mezitím SG-1 pánuje misi do samotné domovské galaxie Ori…
Fotky z natáčení:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama