Jonathan ,,Jack" O´Neill

7. července 2007 v 18:02 |  Postavy
Plukovník Jack O'Neill pochází z Chicaga, státu Illinois. Jako vojákpůsobil ve speciálních jednotkách, které prováděly tajné operace. V roce 1982, společně s Kowalskym a důstojníkem Johnem, byli poslán do Východního Německa, aby zajali ruského agenta. Mise skončila fiaskem když byl John zastřelen. Při další vojenské operaci v Iráku byl zraněn a jeho kolega plukovník Frank Cromwell si myslel, že je mrtev. Proto ho tam zanechal a O'Neill tak strávil 4 měsíce v hrozném Iráckém vězení. Díky
všem těmto zkušenostem je skvělý velitel a voják. O'Neill byl ženatý se Sárou. Společně měli syna Charlieho. Charlie se však nešťastnou náhodou zabil Jackovou pistolí. O'Neill se z toho zhroutil. Později byl vybrán na misi skrz bránu na planetu Abydos . Pro případ, že by hrozilo z této planety nebezpečí, byl Jack pověřen odpálit jadernou hlavici na této planetě. Na Abydosu se Jack seznámil s chlapcem Skaarou , který mu opět vrátil chuť do života. Skaara mu totiž připomínal jeho syna Charlieho. V týmu s Jackem byl také vědec Daniel Jackson. O'Neill zpočátku neměl Daniela rád, avšak ten si získal jeho respekt, když našel adresu zpět na Zemi. Hlavice nakonec byla odpálena na palubě Raovi lodi a tak brána zůstala zachována. Po roce byl Jack opět povolán do služby, neboť Země byla napadena skrz bránu. Po vyřešení vzniklé krize a objevu stovek bran se stal velitelem prvního týmu SG-1. Pro velení dalších týmů doporučil Kowalskyho pro SG-2 a majora Boyda pro SG-10.
Dočasně se stal Jaffou , když ho v něj proměnila Hathor . To však opět zvrátil sarkofág. Na planetě P3R-272 mu byli implantovány znalosti rasy Antiků . Disponoval tak ohromnými znalostmi systému hvězdných bran , jejich funkce a funkce DHD a také adresy mnoha nových bran. Díky nim zadal 8 symbolovou adresu, která ho dostala na domovskou planetu Asgardů . Bohužel poté co mu Asgardi informace odebrali si z nich nic nepamatuje. Dočasně se stal také To´krou. Jako To´kra se dostal do zajetí Baala (jednoho z vládců soustavy). Později je povýšen na generála a dosazen na místo velitele SGC.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama