Daniel Jackson

7. července 2007 v 18:06 | revange |  Postavy
Dr. Jackson je i přes své mládí uznávaným archeologem, antropologem, lingvistou a znalcem starých kultur. Daniel se specializuje na starověké kultury. Plynule mluví 23 jazyky, mimo jiné starověkou Egyptštinou. Byl členem prvního týmu, který prošel Bránou na Abydos. Tady se oženil se Sha´re.Daniel pátrá po nových vědomostech, odpovědích na otázky a po své lásce Sha´re, kterou mu vzal Apophis. Podařilo se mu rozluštit co znamenají symboly na desce, která se našla u brány a díky tomu se Brána poprvé otevřela. Jako jediný zůstal na Abydosu se svou ženou Sha´re a také proto, aby mohl studovat zdejší kulturu. Na planetě se mu podařilo najít místnost se symboly zmapovaných Hvězdných Bran. Jeho žena však byla unesena Goa´uldem Apophisem a byl do ní implantován Goa´uld Amaunet. Daniel se přidal k SG-1 v naději, že při jejích misích nalezne svou ženu. Na Zemi nemá žádné příbuzné, jeho rodiče zahynuli při neštěstí v muzeu, když byl malý.
Jeho žena Sha´re zahynula na jedné z planet. Teal´c byl nucen jí zabít, když se snažila pod vlivem Amaunet zabít Daniela.
Na planetě Kelowna se popálil radiací. Na následky radiace umírá, ale Oma de Sala mu nabízí, aby se povznesl na jinou úroveň existence. Daniel tento návrh přijme. Místo něj do týmu SG-1 nastupuje Jonas Quinn. Později chce Daniel zabránit zničení Abydosu a proto zaútočí na Anubise, který chtěl Abydos zničit. Oma de Sala mu v tom zabrání a pošle jej zpátky na zem. Má to jenom pár chybiček - objeví se nahý na cizí planetě a navíc si nepamatuje, kdo je. Časem ho najde SG-1. Přemluví ho, aby se s nimi vrátil a aby tak zjistil kdo byl. Nakonec si na všechno vzpomene.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama