Červenec 2007

LOST CITY I. a II. ( Ztracené město )

15. července 2007 v 17:33 | revange |  Nejlepší díly Stargate
Lost City - Ztracené město
Doktorku Elizabeth Weirovou, která má mít schůzku prezidentem, vyzvedne ve své limuzíně víceprezident Kinsey a řekně jí pár slov o programu Hvězdná brána. Cestou jí dá přečíst pár hlášení z misí a v Bílém domě si dr. Weirová čte další a pak jí sám prezident oznámí, že se stává jako vážená diplomatka velitelkou SGC. Později přichází do SGC Jack na poradu. Podle tabulky Daniel zjistil, kde by se měl nacházet: Archiv Antiků. SG-1 společně s dalšími týmy, které hlídají bránu, se tam vydají s tím, že se pokusí zařízení nějak přenést na Zem. Zrovna, když to zařízení objeví, k planetě dorazí Anúbis a začne útočit. SG-1 nemá čas a zařízení tam nemohou jen tak nechat. Daniel si chce nechat nahrát do mozku všechny vědomosti antiku, ale Jack to nakonec zase udělá. Po návratu do SGC si Jack bere na víkend volno. Doma ho navštíví Sam a posléze se dostaví i Teal´c a Daniel, nakonec přijel i generál Hammond. Oznámí jim, že byl zbaven velení a že místo něho nastupuje dr. Elizabeth Weirová. SG-1 je v šoku. V pondělí se všichni znovu hlásí do SGC a seznamují se dr. Weirovou. Později přijde mistr Bra´tac a má špatné zprávy. Anúbis shromažďuje svou flotilu a chce zaúčotit na Zemi. Domnívá se, že máme zbraně Antiků. Teal´c a Bra´tac jdou na Chulak shánět nějaké bojovníky na obranu Země. Jack mezitím začne mluvit antickým jazykem a do křížovky napsal jméno planety: Proclarush Teonas, která, jak se dozvíme, je i adresou brány, protože 39 symbolů je jako abeceda, jednotlivé znaky se dají vyslovit.Teal´c sežene jednu nákladní loď a její vlastník - Ronen, jim ji půjčí, ale jeho jedinou podmínkou je letět s nimi. SG-1 souhlasí a vydávají se k planetě, protože kdysi dávno zkoušeli u této planety vytočit bránu, ale nepodařilo se. Jack zrychlí motory nákladní lodi, jinak by jim cesta trvala 2 dny. Na planetě Jack - teď už z větší částí jeho antické já, ukáže zbytku SG-1, že zbraně na zničení Anúbise jsou na Zemi - v Antarktidě. Jack potřebuje ZMP, zdroj energie, protože ten na Zemi je vybitý. Jack upravil kruhy tak, že roztaví led, protože je to asi 1 km pod ledem. Pak se kruhy přenesou dolů, je tam také malá kopule jako na Teonasu. Dolů se mezitím přenesou i Anúbisovi supervojáci. SG-1 se je snaží zdržet, aby Jack stačil aktivovat zbraně.Na pomoc jim přiletí také Prometheus a F-302. Jack už mezitím aktivoval zbraně. Ty zničí Anúbisovu flotilu. Jackův mozek ovšem kolabuje, už je na něho těch informac hodně. Teal´c přenese Jack do stázové komory... Tak ho zmrazí....

HEROES ( Hrdinové ) I. a II.

13. července 2007 v 11:28 | revange |  Nejlepší díly Stargate
Heroes ( Hrdinové )
Do SGC přichází Emmett Bregman, který zde má pro Pentagon natočit dokument o tom, jak zde lidé v SGC pracují. Nikomu se to nelíbí, že chce šťourat do jejich práce. Mezitím je SG-13 vyslána na standartní průzkumnou misi, kde najdou ruiny, které tam zřejmě ponechali Antikové. Když je zkoumají, objeví se goa´uldská sonda a začne po nich střílet. SG-13 ji sestřelí a pošle na Zemi, kde ji Sam zkoumá. Po nějakém čase zjistí, že sonda vyslala signál o tom, že je SG-13 na planetě. SGC kontaktuje SG-13, aby se zpakovala a zmizela. Když už chtějí odejít, zaútočí na ně Jaffové. Bregman mezitím mluví s Janet. Emmett je jí úplně unešen a začne s ní flirtovat. Když ji pozve do kantýny přijde pro Janet jeden z vojáků, že musí projít bránou na jinou planetu. Hammond poslal na pomoc SG-13 několik týmů, v čele s SG-1. Úkol je stabilizovat zraněné a dopravit je do SGC. Jack hlásí ústup, ale v tom zahlédne, jak se v křoví mihne jaffa. Chce ho překvapit a když se vzdálí ze svého úkrytu, zasáhne Jacka jiný jafffa a on padá k Zemi. Sam opouští svou pozici a běží za Jackem, který leží nehybně na zemi. Bregman se vždycky snaží o co nejlepší záběry a proto točí i tehdy, když se to nehodí. Daniel a Janet zachraňovali jednoho zraněného vojáka, Simona Wellse. Při jeho záchraně ovšem jeden jaffa zasáhl Janet a ta svému zraněné podlehla. Daniel to celé točil na kameru, protože Wells chtěl něco vzkázat své ženě. Záznam se nakonec dostane Bregmanovi do rukou, ale pak ho přijde Danielovi vrátit. Do SGC také dorazí Richard Woolsey z NID, který vyšetřuje co se na té planetě stalo a jestli mělo cenu riskovat kvůli jednomu týmu další lidské životy. Sam byla požádána, jestli by na pohřbu Janet neřekla pár slov. Bohužel ji prý ale nic nenapadá, tak jí pomůže Teal´c, který to vážně moc pěkně napsal. Sam se pak vydá na návštěvu za Jackem, který už může chodit a může jít domů. Je moc ráda, že Jack přežil, protože ztráta Janet byla dost velká a kdyby měla ztratit i jeho . Samina řeč na Janetině pohřbu je velmi dojemná. Daniel jde navštívit Wellse, kterému se mezitím narodila dcera. Pojmenovali jí Janet.

Oslava 200. dílu

12. července 2007 v 11:25 | revange |  200. Díl
OSLAVA 200. DÍLU
Fotky z natáčení
Fotky z oslavy

200. Díl

12. července 2007 v 11:07 | revange |  200. Díl
200
200 epizoda začíná příchodem SG-1 ( s Jackem ) na planetu obydlenou Furlingy. Ovšem planetu napadnou Goa´uldi a nakonec planeta exploduje. Pak se ocitneme v SGC. Opět se tu setkáváme s mimozemšťanem Martinem Lloydem, který prodal nápad o Hvězdné bráně televizi. Letectvo to nechalo být, protože by to byla dobrá krycí verze, kdyby se program provalil. Seriál Červí díra byl ovšem zrušen a Martinovi bylo dovoleno natočit film. Má několik návrhů na scénář a SG-1 mu to má nějak ohodnotit. Martinovi se stále něco na návrzích SG-1 nelíbí. Cameron si chtěl zahrál na hrdinu, který střílel zoombie. Martin chce něco skvělýho. Sam navrhne, že by třeba Jack mohl být neviditelný. Martinovi se to opět nelíbí. ( Jack jako neviditelný nechal psa řídit auto. Pak začal chrápat Danielovo na přednášce a nakonec se dostal Sam do sprchy.) Za Martinem neustále chodí Vala, že by pro něho byl skvělý nějaký příběh od mimozemšťanky, ovšem příběhy, které Vala vykládá, Martin zná. Generál Landry je po chvíli osvobodí, že můžou jít na průzkumnou misi ovšem chevrony na bráně zablikají a nic. Měl to být Cameronův 200 průchod bránou. Sam spustí kompletní diagnostiku brány a zjistí, že kondenzátory neudrží náboj, takže to musí nějak vyřešit. Martina pak ještě napadne, že by třeba Cheyenne hora mohla bouchnout. Pak padne návrh na Star Trek. Když se Martin dozví, že mu zkrouhly rozpočet a že herci chtějí víc peněz, Cameron navrhne odehrát celý film s loutkami. Martin SG-1 navrhne, že by mohli do filmu obsadit teenagery. To ihned všichni zamítnou. Z Camerona si ještě vystřelí, že je synem Jacka, protože mu nechcou řít o hlášení z jedné mise. Nakonec že prý by to chtělo nějaké překvapení. V tom do SGC přijde Jack. To je překvapení, které nikdo nečekal. Martin přemýšlí o konci. Jackův nápad, že by mohli jet rybařit, je zamítnut. Nakonec Vala navrhne svatbu. Cameron navrhne Jackovi, ať jde s nimi na jeho 200. průchod bránou. Jack souhlasí a přesvědčí i Landryho s Waltrem, ať jdou s nimi.

GRACE

11. července 2007 v 21:17 | revange |  Nejlepší díly Stargate
Grace
Prometheus se vrací z jedné své cesty a dělá pravidelné zastávky, protože jinak by se přehřál hyperpohon. Na jedné jejich zastávce je ovšem napadne o hodně větší loď. Sam se pokusí dostat Promethea k mlhovině, která by je ukryla. Loď je ovšem rychlejší a podsvětelné motory nestačí a tak se tam chce Sam dostat krátkým hyperprostorovým skokem. Podaří se jí to, ale praští se o stěnu a omdlí. Když se probere, všechna posádka je pryč. Sam se snaží nějak zprovoznit podsvětelné motory. Skočit do hyperprostoru se jí bohužel nepodaří, protože to mlhovina nějak blokuje. Začne vést něco jako lodní deník. Její zranění hlavy se zhoršuje. Na lodi se začne objevovat malá holčička, Grace a také ostatní členové SG-1, které si Sam pouze představuje ve svém podvědomí. Pak se objeví Jacob a podívá jí o tom, že tohle není život, jaký si pro ni představoval. Má skvělé zaměstnání, to ano, ale láska jí stále chybí. Na Zemi mezitím probíhá pátrací akce. Všechny dostupné SG týmy pátrají na planetách blízko trasy, kde měl Prometheus letět. Na Jackovi je vidět značné rozrušení. Teal´c s ním pak promluví v šatnách. Jack oceňuje, že má o něj Teal´c starost. Na lodi se jako poslední Sam zjeví Jack. Vedou celkem zajímavý rozhovor. Ptá se ho, jestli kdyby se ho zeptala, jestli k ní něco cítí, by řekl, že ano. Že ať už to bude jakkoli, má vědět, že za ní bude vždycky stát.A tady přichází taková dobrá situace: Sam ve svém podvědomí si představí Jacka. A pak ještě si představuje, jak se s představou Jacka líbá. Jack nakonec zmizí a Sam díky Grace, která si hraje s bublifukem, obklopí Promethea hyperprostorovou bublinou a dopraví se k lodi, kde si vyžádá navrácení celé posádky s tím, že je na oplátku vyvede z mlhoviny a loď je nechá na pokoji. Vše se nakonec podaří a Sam se pak probudí na ošetřovně v SGC, kde na ni čeká Jack.

LIFEBOAT ( Záchranný člun )

11. července 2007 v 21:06 | revange |  Nejlepší díly Stargate
Lifeboat ( Záchranný člun )
SG-1 dorazí na planetu, kde se nachází velká loď. Na palubě najdou ve stázových komorách přes 1000 lidi, ale zrovna, když jsou v jejich počítání, zasáhne je obrovská záplava světla a všichni upadnou do kómatu. Jako první se probere Teal´c. Ten se postará, aby všichni zbývající členové SG-1 byli dopraveni v pořádku na Zem, ovšem Daniela najde blízko jedné z prázdné komory a po chvíli se Daniel probere a začne ječet, protože Teal´ca nepoznává. Dr. Fraseirová zjistí, že Danielovo tělo obývá asi 12 cizích osob - vědomí z té lodi. Např. - Martis - vládce planety Taltus, Tryan - palubní inženýrnebo také sedmiletý chlapec. Během dílu se osobnosti v Dannym střídají a až konečně s Tryanem zjistí co se vlastně stalo. Taltusané postavili 3 lodě, včetně Stromosu, protože temná hvězda měla proletět blízko jejich Slunce a planeta měla zaniknout. Ovšem Stromos měl menší trable a tak uvízli na této planetě. Těla byly na dlouhou cestu uloženy do stází, do kryogenických kaps, které oddělili jejich tělo od duší, takže 12 těl zemřelo a 12 duší je v Danielovi, včetně té jeho, protože loď už neměla dostatek energie. Teal´c a Sam se vrátí na planetu, aby pořádně zjistili, jaké má Stromos problémy a najdou tam jednoho živého člověka, který byl systémem jako jediná vzbuzen a také sdílí své vědomí s dalšími 12-ti osobami, protože nechtěl, aby "zahynuly". Jmenuje se Faryn a je to otecem malého chlapce, který je v Danielovi. Sam slíbí, že se pokusí Stromose nahodit a oživit zbytek lidí, ale Daniel musí být zase sám sebou, což by ale znamenalo, že těch 12 osob v něm zahyne. Faryn na to nakonec přistoupí a Sam pak začne oživovat další osoby. Lidé z Taltusu Chtějí přemístin na Ardenu, kam původně letěli.
Martis
Tryan
Chlapec
Faryn

FRAGILE BALANCE ( Křehká rovnováha )

11. července 2007 v 20:44 | revange |  Nejlepší díly Stargate
Fragile balance ( Křehká rovnováha )
Na začátku přichází major Carterová, které volal generál Hammond, aby zjistila, kdo se snažil vniknout do SGC s kartou plukovníka O´Neilla. Hoch, kterému může být kolem 15 let. Tento kluk tvrdí, že nespáchal žádný zločin a nevydává se za armádního důstojníka, ale že je Jack O´Neill. Nikdo mu ovšem nevěří. A když pak začne vykládat o událostech dávno minulých a přísně tajných, dr. Fraseirová mu udělá krevní testy a zjistí, že až na malou abnormalitu v jeho krvi by to podle všeho měl být plukovník O´Neill. Nikdo ovšem neví, jak přes noc omládl o více jak 30 let. Ostatní si užívají, že je Jack mladý, ovšem mladému Jackovi se to ale vůbec nelíbí a nemůže se dočkat, až zase bude dospělý. Po návštěvě Jackova bytu si vzpomene, že ho minulou noc navštívil Asghard. Začíná vyšetřování a Teal´c s Danielem navštíví pár lidí, které podle všeho unesli mimozemšťani a v pár případech to byl skutečně Asghard. Dr. Fraseirová mezitím provádí další testy a vypadá to, že se s mladším Jackem děje něco na buněčné úrovni = Umírá. Sam proto kontaktuje Tok´ry a dorazí sám její otec - Jacob Carter a navrhuje Jackovi, aby se nechal zmrazit, než přijdou na to, jak zabránit jeho smrti. Jack, místo toho, aby si to rozmyslel, uteče. Jacob po delším zkoumání zjištuje, že to není Jack O´Neill, ale jeho klon. Pokouší se kontaktovat Asghardy, ale marně. Jack mezitím někde rybaří a SG-1 se ho podaří po krátkém hledání najít. Daniel, Teal´c a Sam zjistí, že po týdnu by Asghard měl přiletět znovu a vyměnit duplikát za originál. Jack souhlasí, že výměnu podstoupí, ale dají mu zat, aby Asgharda přistihli při činu. Vše je připraveno a Asghard přenese našeho Jacka do jeho postele a duplikát na loď. Jack Asgharda omráčí zatem a přenese SG-1 na loď. Jack je zmatený. Na lodi se Jack nestačí divit. Seznamuje se se svým klonem. Asghard se jmenuje Loki a prováděl výzkumy na lidech, aby zabránil vyhynutí své rasy. Sam pomocí Asghardského komunikátoru volá na pomoc Thora. Thor slibuje Lokiho potrestání. Loki byl bývalý asghardský věděc zabývající se genetikou. Jack nechce, aby jeho klon umřel. Thorovi se povede klona zachránit a ten na konci dílu začne chodit do školy.

FALLEN (Návrat ztraceného syna )

10. července 2007 v 21:44 | revange |  Nejlepší díly Stargate
Fallen - Návrat ztraceného syna.
Celý díl začínal tím, jak Daniel doslova na jedné planetě "spadne z nebe". Pak v SGC Přijde Jonas do Hammondovi kanceláře, že asi ví, kde se nachází Ztracené město.Tak SG-1 jde na planetu, která byla úplně až na konci databáze, kterou plk. Jack O´Neill vložil do počítače, když měl v hlavě zkopírované vědomosti Antiků. Přijdou tam a tým plk. Reynoldse najde Daniela. Ti, co ho našli, ho pojmenovali Arrom. Daniel si vůbec nepamatuje, kdo je a po krátkém přemlouvání se vydává s SG1 zpátky na Zem. Dr. Fraseirová Daniela prohlídla a je v pořádku, jen si vzpomenout. Daniel se snaží vzpomenout si na co nejvíc věcí a zároveň přijít na to, proč ho Oma Desala poslala v takovém stavu . Pak se zúčastní porady, kde plánují zničit Anúbisovu superzbraň, se kterou má navrch před ostatními Vládci soustavy. O pomoc požádají goa´uldského vládce Ti, aby vyřídil Anúbisovy lodě poté, co zničí tu zbraň, ovšem Ti je už starý goa´uld a tak občas blázní, takže na určené místo nakonec nedorazí a Teal´c zůstává uvězněn na jeho lodi. Daniel na poradě z ničehonic dokáže přeložit antickou tabulku a Jonase pak napadne podstrčit Anúbisovi falešnou tabulku a přivést ho přímo tam, kam chtějí. Sam s Jackem v X-302 čekají na předné souřadnice Anúbisovi superzbraně. Přes jeho štíty chtějí proniknout krátkým vstupem do hyperprostoru. Daniel a Jonas jsou na palubě Anúbisovi lodě a mají nějakou látku od Tok´rů, díky níž se můžou nepozorovaně pohybovat po lodi, aniž by je detektory zachytily.Ovšem jen po omezenou dobu. Daniel a Jonas stačí odeslat souřadnice do Jackova palubního počítače, při útěku se Všechno zkomplikuje, Daniel prolézá ventilačním systémem ale Jonase zajal Anúbis.

FULL CIRCLE (Kruh se uzavírá)

10. července 2007 v 21:26 | revange |  Nejlepší díly Stargate
FULL CIRCLE (Kruh se uzavírá)
Daniel informuje ve výtahu o situaci na Abydosu plukovníka O´Neilla, který tomu zpočátku moc nevěří. Daniel mu řekne, že existuje šest mocných artefaktů - očí, rozdělených mezi Vládce Soustavy. Vládce Anubis nedávno získal pět ze šesti očí a chybí mu jediné - oko Raovo. Daniel si je jistý, že je ukryto na Abydosu, ale neví přesně kde. Prosí Jacka, aby Abydosu pomohl. Pokud by Anubis získal všech šest očí, byl by prakticky neporazitelný. O´Neill informuje o všem Hammonda a ten mu dá k misi svolení. SG-1 projde bránou na Abydos a přinese sebou i výzbroj pro Abydosany. Jsou přivítáni Skaarou, který je dovede do části pyramidy, kde by mohlo být oko. Na orbitě Abydosu se mezitím objeví obrovská mateřská loď. Sam a Jonasovi se s Danielovou pomocí podaří nalézt tajnou komnatu a v ní tabulku psanou v dialektu Antiků. Daniel jim řekne, že ostatní povznesení - včetně Omy Desaly - jsou Antikové, stavitelé bran. Pocházeli ze Země a před mnoha tisíci let, poté co galaxií prošel mor, se povznesli na vyšší úroveň bytí. Tabulka obsahuje informace o Ztraceném městě Antiků, kde jsou ukryty mocné zbraně, které by mohly zničit Anubise. Jonasovi a Sam se podaří najít oko, ale je pozdě, neboť jsou obklíčeni Jaffy. Herak informuje Anubise, který odmítá O´Neillovi ustoupit. Na můstku jeho lodi se objevuje Daniel a varuje Anubise před zničením Abydosu. Vychází najevo, co je Anubis zač. Je to Goa´uld, který, stejně jako Antikové, nalezl cestu, jak se povznést, ale obyvatelé vyšších rovin ho nechtěli přijmout mezi sebe. Herak sděluje O´Neillovi, že má Anubisovi dát oko, jinak bude Abydos zničen. Daniel nakonec přemluví Jacka, aby dal Anubisovi to oko. Goa´uldi se kvůli němu možná dostanou do války a nechají Zemi na pokoji, a oni můžou mezitím najít Ztracené město. Jack nakonec souhlasí a dává Herakovi oko. Anubis nakonec použije oko k zesílení lodních zbraní a zničí velkou část flotily. Anubis se poté rozhodne zničit Abydos. Daniel mu v tom chce zabránit a je připraven ho zabít. Zabrání mu v tom však Ostatní, neboť vyšší bytosti nesmí takto zasahovat. Anubis nakonec zničí pyramidu a SG-1 utíká na Zemi.

ABYSS (Kobka)

10. července 2007 v 21:09 | revange |  Nejlepší díly Stargate
ABYSS (Kobka)
Protože Jackovi hrozí smrt, stává se hostitelem Tok'ry Kanana, který ho vyléčí. Jack/Kanan se poté nevrátí do SGC, ale odchází na planetu, na které byl Tok'ra Kanan při jedné ze svých posledních misí a zanechal tam svému osudu otrokyni, kterou se nyní chce pokusit ovobodit. Záchrana se ale nepodaří. Jack je vážně zraněn tyčovou zbraní a padne do rukou Goa'ulda Baala. Jeho symbiont Tok'ra Kanan spáchá sebevraždu, aby jeho znalosti nepadly do rukou nepřítele. Baal se domnívá, že Jack by si mohl uchovat nějaké vzpomínky svého symbionta a opakovaně ho mučí až k smrti a poté oživuje pomocí sarkofágu. Opět se setkáváme s dr. Danielem Jacksonem, který přichází Jackovi pomoci překonat a vydržet útrapy mučení. Sam, Teal´c a Jonas nakonec vymyslí plán, jak Jacka vysvobodit.

UPGRADES (Odkaz Ataniků)

10. července 2007 v 20:57 | revange |  Nejlepší díly Stargate
UPGRADES (Odkaz Ataniků)
Do SGC přichází Tok'ra Anise/Freya s žádostí o pomoc při testování vyspělé technologie dávno vymřelé rasy Ataniků. Jde o jakési "návleky na ruku", které Tok'rové našli ve starých ruinách na jedné vzdálené planetě. Anise se domnívá, že by to mohla být důležitá zbraň v boji proti Goa'uldům. Bohužel symbiont zabraňuje tomu, aby zařízení mohl testovat nějaký Tok'ra. Členové SG-1 souhlasí, že "návleky" otestují. "Návleky" mnohonásobně zvyšují lidské schopnosti (především sílu a rychlost), ale zároveň mají i určitý narkotizační účinek na nositele a ovlivňují jeho úsudek. Dr. Fraseirová navrhuje, aby členové SG-1 nadále nepokračovali v testování a "návleky" sundali. Generál Hammond s tím souhlasí, ale ukazuje se, že "návleky" nejdou sundat. Anise chce využít příležitost, kdy mají členové SG-1 nadlidské schopnosti, a navrhne vyslat tým na tajnou Apophisovu základnu.Generál Hammond však misi nepovoluje, protože základna bude jistě velmi dobře střežena a byla by to sebevražda. Naopak nařizuje, aby členové SG-1 zůstali pod dozorem v SGC. Ovšem trojice členů SG-1, jejíž úsudek je ovlivněn mimozemským zařízením, poruší zákaz a vydává se na planetu s tajnou Apophisovou základnou na misi, která by mohla být jejich poslední. Mají sice díky "návlekům" nadlidské schopnosti, ale "návleky" přestanou fungovat v nejméně vhodnou chvíli, když tým pronikne do rozestavěné Apophisovy lodi. Ukazuje se, že "návlek" funguje pouze po omezenou dobu, než si tělo vytvoří na virus protilátky. Nakonec se jim ( s Teal´covou pomocí) zničit loď a vrátit se zpět na Zemi.


MERIDIAN (Velká cesta)

10. července 2007 v 13:22 | revange |  Nejlepší díly Stargate
MERIDIAN (Velká cesta)
Na planetě Kelowna, kde se nachází prvek, který se nevyskytuje nikde jinde v galaxii - naquadria, která vznikla z normálního naquadahu, probíhá výzkum tohoto prvku. Daniel se zde seznámí s Jonasem Quinnem. Když pozorují jeden experiment, dojde k havárii a nestabilní naquadria začne vydávat energii a radiaci. V té chvíli hrozí exploze naquadrie a tím by prakticky započala řetězová reakce, což by zničilo celou planetu. Daniel však rozstřílí sklo laboratoře a vrhne se dovnitř. Zde se mu podaří zažehnat hrozbu, ale to vše za cenu obrovské dávky záření, která je bohužel smrtelná. Kelownská vláda však nezná pravdu a mylně se domnívá, že nehodu způsobil dr. Jackson. Protože však Země chce udržet s Kelownou diplomatické styky kvůli naquadrii, která je velmi důležitá pro mnoho projektů, nemohou říci pravdu a generál Hammond raději uzná Danielovu vinu.
Mezitím v SGC se doktorka Fraiserová a Sam pokoušejí Daniela zachránit, Sam dokonce zkusí použít goa'uldské léčebné zařízení, avšak bezvýsledně. Daniel rozmlouvá s Omou Desalou o svém životě a také, jak se dostat do jiné úrovně bytí. Jonas pak přichází bránou s naquadrií a s tím, že řekl své vládě pravdu a sebral naquadrii. Zůstává v SGC, protože se nemůže vrátit na svou domovskou planetu, kde je nadále pokládán za zrádce. Do SGC přichází i Jacob/Selmak a pokouší se zachránit Daniela. Ale ten si již vybral svou cestu. Během léčebného procesu Daniel řekne Jackovi, že již nechce dále žít a touží odejít s Omou. Jack požádá Jacoba, aby přestal s léčením. Skoro okamžitě Daniel "umírá".

WINDOW OF OPPORTUNITY (Časová smyčka)

10. července 2007 v 13:08 | revange |  Nejlepší díly Stargate
WINDOW OF OPPORTUNITY (Časová smyčka)
Při misi na planetu P4X-639 se členové SG-1 seznamuji s mimozemským archeologem Malikaiem, který na planetě stejně jako dr. Jackson zkoumá záhadné zařízení s nápisy podobnými latině, které se podobá jakémusi oltáři s kamennou klávesnicí na povrchu. Slunce, okolo kterého planeta obíhá, je v této době velmi aktivní a probíhají na něm četné erupce. Malikai varuje Daniela, že se blíží geomagnetická bouře, která by mohla být pro SG-1 nebezpečná a chce, aby odešli. Mohla by značně vzrůst radiace na povrchu planety. Když Daniel ignoruje Malikaiovo varování, ten vytáhne schovanou energetickou zbraň, vystřelí po Danielovi a začne mačkat "klávesy" na podivném mimozemském zařízení. Zbytek týmu běží k Danielovi. Ze zařízení vytryskne modré světlo, které kromě Malikaie zachytí i O'Neilla s Teal'cem. Ti se ocitnou zpět v SGC o deset hodin dříve a připravují se na misi, ze které se však právě vrátili. Jack s Teal'cem jsou zmatení, protože nikdo kromě nich si uplynulých deset hodin nepamatuje. Ukáže se, že to mimozemské zařízení je jakýsi stroj času, který vyrobili před dávnými časy Antikové. Ovšem zařízení nefunguje správně a vytváří krátkodobou, neustále se opakující časovou smyčku, do které bylo kromě Země zachyceno více než deset dalších planet. Všichni jsou nuceni prožívat neustále desetihodinové období, které se znovu a znovu opakuje. Ovšem jenom Jack s Teal'cem si pamatují, co prožili v předchozích časových smyčkách. nakonec se jim podaří vrátit vše do původního stavu..

URGO

10. července 2007 v 12:59 | revange |  Nejlepší díly Stargate
URGO
Členům SG-1 je při jejich misi na planetu P4X-884 implantováno do mozku mimozemské zařízení, které má bez jejich vědomí jejich prostřednictvím sbírat informace o Zemi. Při implantaci však dojde k chybě a zařízení, Urgo, začne s členy SG-1 nejen komunikovat, ale umožní jim navázat s ním i vizuální kontakt.´Při 'chybě' vlastně došlo ke vzniku umělé inteligence, která má však nevýhodu v tom, že může existovat pouze uvnitř živé bytosti. To se příliš nezamlouvá členům SG-1, jelikož těmi živými bytostmi jsou oni sami. Urgo se má čile k světu a odmítá snahy SG-1 o jeho vypnutí a poté o spojení s Urgovými tvůrci, protože se obává, že když bude vyjmuto z mozků týmu SG-1, bude tak vlastně zničeno a přestane existovat. SG-1 se vrací na P4X-884, kde se setkává s tvůrcem Urga Togarem. Togar nakonec souhlasí s implantací Urga do svého vlastního mozku, aby tím umožnil Urgovi přežít.

ROK 1969

10. července 2007 v 12:48 | revange |  Nejlepší díly Stargate
Rok 1969
Tým SG-1 je připraven k odchodu na misi. Hammond si však všimne jizvy na ruce Sam a tak rychle napíše vzkaz, který ji předá s tím, aby si ho nechala v kapse. SG-1 projde branou, je však přenesen o třicet let zpět do roku 1969. Ocitnou se v raketovém silu přímo pod startující raketou. Startu rakety zabrání Teal'c zat'nik'atelem, vzápětí je však tým SG-1 zatčen jako špioni. Při následné přepravě jim pomůže v útěku poručík Hammond, který si přečetl lístek, který měla Sam v bundě. SG-1 se vydá do New Yorku, stopne si karavan dvou hippies. Cestou zjistí, že na lístku jsou uvedeny časy slunečních erupcí. Ty způsobili jejich přesun do minulosti a mohou je teď dostat zpět. Musejí však nejprve najít bránu. Daniel se proto vydá za Catherine a zjistí od ní, kde je brána ukryta. Poté se dostanou k bráně a projdou skrz. Jelikož však prošli příliš brzy, jsou přeneseni mnohem dál do budoucnosti. Tam na ně čeká stará Cassandra v opuštěném komplexu SGC a pošle je zpět do jejich doby.

A MATTER OF TIME (Černá díra)

10. července 2007 v 12:39 | revange |  Nejlepší díly Stargate
A MATTER OF TIME (Černá díra)
Při pokusu o záchranu týmu SG-10, který zůstal na planetě P3W-451 pod vlivem černé díry dojde k tomu, že brána nejde zavřít a hrozí,že celá Země bude černou dírou pohlcena. Při pokusu vypnout proud jsou Teal´c a seržant Siler zraněni. I přes odpojené napájení černá díra stále ponechává červí díru zapnutou a způsobuje svou vysokou gravitací zpomalování času v komplexu SGC. SGC ztratí kontakt s okolím, a tak Pentagon vyšle speciální jednotky pod vedením plukovníka Cromwella v domění, že SGC byla napadena mimozemšťany. Hammond odcestuje do Washingtonu, kde se rozhodne, že základna a brána budou zničeny. Základna je evakuována, zůstane jen Jack s Cromwellem, aby zapnuli autodestrukci. Sam se však mezitím podaří najít jiné řešení. Použijí řízenou nálož, která má červí díru odklonit. Jack a Cromwell ji musejí odpálit poblíž brány. Při tom je Cromwell vcucnut do červí díry společně s iris. Jackovi se podaří nálož odpálit a zachránit tak Zemi.

THE FIFTH RACE (Pátá rasa)

10. července 2007 v 12:35 | revange |  Nejlepší díly Stargate
THE FIFTH RACE (Pátá rasa)
Tým SG-1 cestuje na planetu, kde se nacházejí nápisy ve stejném jazyce, jaký byl nalezen v místnosti, kde se scházeli čtyři mimozemské rasy. Poté, co O'Neill nahlédl do zde se nacházejícího zařízení, byly do jeho mozku nahrány znalosti Antiků. Jack postupně začíná mluvit jejich jazykem a tvořit věci, kterým nerozumí. Do počítače SGC také zadá nové adresy hvězdných bran. Jackův mozek je přetížen znalostmi Antiků a hrozí jeho zhroucení. O'Neill sestaví zařízení, které mu pomůže dodat energii na zadání adresy na domovskou planetu Asgardů v galaxii Ida. Samantha a Teal'c zatím navštíví jednu z nových planet, avšak jsou zde uvězněni, neboť DHD nefunguje a na planetě rapidně stoupá teplota. Jack jim však namaluje plánek a tým se tak v poslední chvíli vrátí. Poté Jack zadá 8 symbolovou adresu a přenese se na planetu Asgardů. Zde se setká s Asgardy. Ti mu odeberou znalosti a promluví s ním. Jack je přesvědčí, že lidé by se mohli stát pátou rasou. Poté se vrátí na Zem.

THERE BUT FOR THE GRACE OF GOD (Paralelní svět)

10. července 2007 v 12:29 | revange |  Nejlepší díly Stargate
THERE BUT FOR THE GRACE OF GOD (Paralelní svět)
Pomocí neznámého artefaktu - kvantového zrcadla, který tým SG-1 nalezl při misi na planetě P3R-233, se dr. Jackson dostane do alternativní reality. V této realitě Goa'uldi napadli Zemi. Vidíme, jak by mohl svět dopadnout. Teal'c zabije nejlepšího přítele, protože jeho nejlepší přítel právě zničil celou rasu včetně jeho rodiny. Vidíme Carterovou hrdinně zemřít, Hammonda a celý personál základny bojující až do samého konce. Vidíme zničenou celou planetu. A to všechno by se mohlo stát i v naší realitě.

SOLITUDES (Osamění)

10. července 2007 v 12:27 | revange
SOLITUDES (Osamění)
Tým SG-1 musí ukončit misi na planetu P4A-771 dříve než vůbec mohla začít, protože je napaden místními nepřátelskými obyvateli ihned po příchodu bránou na planetu. Při návratu na Zem je však systém přetížen a zatímco Teal'covi a Danielovi se podaří zraněným dostat zpět na Zem do SGC, Sam a vážně zraněný Jack se ocitnou v ledové jeskyni na nějaké neznámé planetě... aspoň si to myslejí. Jackův zdravotní stav se rychle zhoršuje a brána nereaguje na zadání pozemské adresy. Carterová zjišťuje, že jsou uvězněni na ledové planetě. Vypadá to pro ně beznadějně. V SGC mezitím nastává boj s časem o záchranu O'Neilla a Carterové. Daniel zjišťuje neuvěřitelnou skutečnost - na Zemi je ještě jedna hvězdná brána.

BRIEF CANDLE (Jepičí život)

10. července 2007 v 12:21 | revange |  Nejlepší díly Stargate
BRIEF CANDLE (Jepičí život)
SG-1 cestuje na planetu Argos, kde potkávají "Vyvolené" - místní obyvatele, kteří žijí pouhých 100 dnů. Všichni jsou mladí, krásní a jejich svět vypadá jako ráj. Před mnoha generacemi sem byli přivedeni Goa'uldem Pelopsem. Tým však zjišťuje, že něco není v pořádku a že lidé rychle stárnou. O'Neill se nakazí a začne také rychle stárnout, ale mnohem rychleji než Argosané. SG-1 zjišťuje, že "choroba" má goa'uldský původ a začíná závod s časem o O'Neillovu záchranu.